Gorset modelujący z miseczkami na miarę – wszystkie zalety modelowania w jednym produkcie.

Pięknie wymodelowaną i wysmukloną sylwetkę można uzyskać za pomocą jednego z kilku modeli profesjonalnych gorsetów modelujących.

Każda z nas ma inną budowę i wymaga indywidualnego dobrania gorsetu odpowiedniego dla jej ciała i potrzeb. A co jeśli połączyć wszystkie modele i stworzyć idealnie dopasowany gorset na miarę?

Prawdziwe, profesjonalne gorsety dzielą się na dwie kategorie – underbust, czyli gorsety, których krawędź kończy się pod biustem oraz overbust, pełne gorsety obejmujące w konstrukcji biust. Dotychczas w swojej ofercie zaproponowałam underbusty, które można dowolnie zestawiać z ulubioną bielizną jako dodatkowy element garderoby. Często zdarza się, że wraz z doborem odpowiedniego modelu gorsetu idzie w parze dobór profesjonalnego biustonosza w braffiterskim sklepie z bielizną. Pełne modelowanie sylwetki nie zależy jedynie od samego gorsetu – im większy rozmiar biustu tym bardziej konieczne jest jego prawidłowe wsparcie. Gorsety overbust oferują całościowe modelowanie sylwetki z uwzględnieniem rozmiaru i rozstawu biustu klientki. Poniżej na grafikach przedstawione są dwa typy gorsetów overbust. W obu przypadkach występują miseczki zintegrowane z gorsetem jako całość.

Klasyczny gorset modelujący overbust

Dobrze znane gorsety overbust umożliwiają klasyczne modelowanie sylwetki z uniesieniem oraz formowaniem biustu, nawet obfitego. Wewnątrz, między podszewką a tkaniną wierzchnią zamocowane są miseczki, które stanowią usztywnienie dla piersi. Gorsety overbust nie tylko wysmuklają i nadają kształt sylwetce, ale również w znacznym stopniu odciążają kręgosłup. Przy dużych piersiach gorset z krawędzią powyżej linii biustu może okazać się wybawieniem – ciężar piersi potrafi przeciążać kręgosłup i powodować ból oraz schorzenia. Dodatkowo zapewnia atrakcyjną sylwetkę klepsydry oraz noszony na wierzch stanowi ciekawy element garderoby do zestawienia w stylizacjach.

Gorsety overbust zazwyczaj wykonane są z podwójnej warstwy tkaniny ze stalowym szkieletem fiszbin wewnątrz. Taka forma gorsetu może okazać się zbyt toporna do noszenia pod ubraniem. Atrakcyjną alternatywą dla tego rozwiązania jest gorset z miseczkami biustonosza, który skonstruowany jest z pojedynczej warstwy bardzo wytrzymałej siatki gorseciarskiej. Dzięki temu lekka i przewiewna forma gorsetu idealnie nadaje się pod ubranie, a przy tym zapewnia swobodny przepływ powietrza i wilgoci dla skóry.

Gorset modelujący z miseczkami

Wielkimi zaletami zintegrowanych miseczek jest porządne utrzymanie i uformowanie biustu oraz dokładna konstrukcja formy według rozmiaru i rozstawu piersi klientki. Niezależnie od proporcji ciała, gorset oraz miseczki konstruuję na pobrane wymiary ciała – nie korzystam z żadnych standardów. Miseczka odpowiada kształtowi piersi klientki bez względu na noszony rozmiar biustonosza. Gorset opiera się na stalowym szkielecie z fiszbin, a dodatkowo modeluje nie tylko talię, ale również biust.

W przypadku gorsetu z miseczkami nie ma mowy o uniwersalnej rozmiarówce. Kobiece ciała mają tak różne wymiary, że tylko niewielka ilość kobiet mogłaby dopasować model ze standardu. Tego typu gorset wykonuję jedynie w usłudze szycia na miarę, kiedy mam okazję przyjrzeć się sylwetce i nanieść odpowiednią korektę w konstrukcję. Warto pamiętać, że gorset wywiera naciska na ciało, a źle dobrany może wpływać na zdrowie i powodować ból.

Aby dopasować dokładnie formę gorsetu konieczna jest wersja próbna, która pozwoli nanieść poprawki w konstrukcję. Klientka ma szansę ocenić siłę redukcji i oswoić się z gorsetem przed oddaniem. Dla mnie to okazja do korekty każdego elementu oraz ustalenie odpowiednich wykończeń. Dodatkowo mamy szansę zadbać o wygląd gorsetu – podczas naszych spotkań ustalamy kolor gorsetu, jakie wykorzystamy materiały oraz czy wykończymy gorset atrakcyjną koronką. W usłudze szycia na miarę możemy zrealizować wiele śmiałych pomysłów, a przy tym dopasować gorset indywidualnie.

Gorset z miseczkami to sposób na pełne i kompleksowe modelowanie sylwetki. Zawiera w sobie wszystkie zalety gorsetów underbust oraz overbust w jednym, w pełni personalizowanym produkcie. Ponadto w przypadku gorsetu pod biust z dobranym biustonoszem nie ma możliwości na tzw. „lifting piersi” czyli uniesienia biustu. Dzięki połączeniu miseczek z solidną budową gorsetu na stalowych fiszbinach, piersi są uniesione, a ich ciężar przejmuje po części gorset, nie ramiona. Klientki od razu zauważają różnicę w odciążeniu kręgosłupa – natychmiast po założeniu czują ulgę.

Gorset modelujący z miseczką jak i gorset overbust z wbudowaną miseczką wewnątrz wykonuję na miarę w moim studio na Saskiej Kępie w Warszawie. Omówimy wszelkie szczegóły wykonania oraz potrzebne materiały potrzebne do stworzenia unikalnego modelu gorsetu. Jeżeli projekt nie jest opracowany do końca, chętnie pomogę w wyborze odpowiednich dla pomysłu tkanin i dodatków. Na moich kanałach społecznościowych stale publikuję nowe modele i Wasze zrealizowane zamówienia – może jeden z nich będzie inspiracją do kolejnych, wyjątkowych zamówień. Obserwuj mnie na facebooku i instagramie i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *