Jak wyprać gorset bieliźniany? Dowiedz się „krok po kroku” w jaki sposób zadbać o higienę gorsetu

Prawidłowa pielęgnacja gorsetu zapewni efekty modelowania sylwetki przez lata. Zobacz w jak prosty sposób można samodzielnie w domu zadbać o czystość i higienę gorsetu bieliźnianego.

Gorset bieliźniany to zdecydowanie część garderoby, o którą należy zadbać regularnie. Jeżeli korzystamy z gorsetów bezpośrednio w kontakcie ze skórą, należy dokładnie oczyścić gorset i odświeżyć z materii organicznej ciała. W dużym skrócie, dbamy o niego tak samo jak o naszą codzienną bieliznę, czyli wyłącznie w kąpieli prania ręcznego.

Zanim zabierzemy się za odświeżenie gorsetu warto pamiętać, aby wcześniej go nie namaczać w wodzie. W budowie gorsetu wykorzystane są stalowe fiszbiny, które po dłuższym kontakcie z wodą mogą od środka wybrudzić gorset bezpowrotnie. Bieliźniane gorsety modelujące są w pełni syntetyczne co oznacza, że do ich pielęgnacji będziemy potrzebować delikatnych detergentów oraz lekko ciepłej wody. Lubię porównywać kąpiel prania ręcznego do łagodnych kąpieli dziecięcych, zwłaszcza ze względu na szczególną troskę o siateczkę, z której wykonany jest gorset. 

Gorsetu nie trzeba rozsznurowywać do prania ręcznego, ale jeśli chcemy odświeżyć wszystkie elementy gorsetu z osobna, to warto wyjąć tasiemkę i po praniu zmierzyć się z jego ponownym sznurowaniem.

Do prania gorsetu wyróżniłam 3 łagodne detergenty, które moim zdaniem najlepiej poradzą sobie z usunięciem materii organicznej z gorsetu jednocześnie z dbałością o trwałość materiałów.

  1. Mydełko galasowe (Rossmann)
  2. Płyn do prania ręcznego LOVELA (Rossmann)
  3. Płyn do prania bielizny SOAK (sklepy bieliźniarskie)

Uwielbiam mydełko galasowe do prania ręcznego wszystkich elementów mojej bielizny jak i plam na codziennych ubraniach. Jest dość wydajne i potrafi zdziałać cuda nawet z uporczywymi plamami. Jeśli chciałabyś nadać gorsetowi przyjemny zapach można użyć płynu do płukania, ale w bardzo małej ilości. Wszystkie wymienione detergenty do prania pięknie pachną i nie ma konieczności dodawania wypranemu gorsetowi dodatkowego odświeżenia – decyzja należy do Ciebie.

Przygotowałam instruktaż prania gorsetu bieliźnianego „krok po kroku” w formie krótkiego filmu, na którym pokazuję jak dokładnie wyprać wszystkie poszczególne elementy gorsetu. Ważne jest również odpowiednie rozwieszenie odciśniętego z nadmiaru wody gorsetu tak, aby nie tracąc formy swobodnie wysechł na powietrzu. Obejrzyj film i przekonaj się, że pranie gorsetu jest łatwe oraz nie zajmuje dużo czasu.

Instruktaż prania gorsetu dotyczy modeli siateczkowych, które można odciskać w ręczniku bez obaw. Gorsety klasyczne, wierzchnie czy też zdobione wymagają specjalnych warunków odświeżenia i najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystać z doświadczenia pralni chemicznych. Gorsetów nie można prać w pralce, suszyć w suszarce bębnowej oraz prasować stopą żelazka. Dzięki delikatnym praniom ręcznym zapewnimy  prawidłową higienę gorsetowi i będziesz mogła cieszyć się efektami modelowania sylwetki przez lata.

Jeśli jesteś ciekawa innych wartościowych informacji o gorsetach zajrzyj na kolejne wpisy bloga lub na profile mediów społecznościowych. Każdego dnia powstaje w mojej pracowni coś pięknego! Zobacz co udało nam się stworzyć wspólnie z klientkami – obserwuj mnie na facebooku i instagramie i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *