Gorsety i odzież modelująca szyte wyjątkowo na miarę.

Kobiety kształtują sylwetkę od wieków. „Talia osy” nigdy nie wyszła z mody, a dzisiaj produkuje się coraz to nowsze rozwiązania, by skutecznie odjąć centymetry z obwodów ciała. Gorsety powracają do łask, a wraz z nimi jeszcze większe możliwości.

Aż do samego serca Petersburga wybrałam się zdobyć nowe kwalifikacje w dziedzinie gorseciarstwa i modelowania sylwetki. Zdecydowałam się na osławioną na arenie międzynarodowej szkołę gorseciarstwa i odzieży modelującej Iriny Pavshiny. Wyjątkowo długo przygotowywałam się do wyjazdu ze względu na język rosyjski, w którym prowadzone były kursy. Branżowa terminologia, szybki tryb pracy, wyjątkowo specjalistyczna wiedza – po 3 tygodniach bliskiego spotkania z sztuką gorseciarstwa wróciłam zarażona i gotowa zacząć od zaraz!

test alt text

O konstrukcji i budowie gorsetów przed przyjazdem do Petersburga nie wiedziałam zbyt wiele. Na studiach Projektowania Ubioru przerobiłam dokładnie historię gorsetów pełną zabawnych niuansów i opowieści o tragicznych skutkach medycznych. Dopiero w Petersburgu w miarę jedzenia wzrósł apetyt na wiedzę i krok po kroku odkryłam prawdziwy sens gorseciarstwa. Tak jak setki lat temu, tak i dzisiaj, profesjonalne i zbudowane zgodnie z sztuką gorsety mają na celu redukować obwody ciała i modelować jego kształt. Reszta produktów to tak naprawdę tylko wizualne repliki, które nie spełniają tej funkcji. Siostrzaną dziedziną jest bielizna modelująca, którą również zajmują się niektóre gorseciarki, ale usługa ta wiąże się z braffitingiem, czyli dobieraniem i tworzeniem bielizny na miarę. W Polsce tworzą znane i doceniane gorseciarki. Pięknie i fachowo o gorsetach pisze KOSEATRA, której artykuły są dedykowane wprost dla osób, które mają pierwszy raz styczność z gorsetami. Polecam zagłębić się w szczegóły i obejrzeć typy dostępnych gorsetów.

Dobrze dobrany gorset nie powoduje ucisku i bólu ani nigdzie nie uwiera. Jeżeli odczuwasz ból lub duszność podczas noszenia gorsetu, to prawdopodobnie został źle dobrany lub za mocno zasznurowany – należy wtedy oczywiście poluzować. KOSEATRA

Pod okiem Iriny można wyszkolić się w wielu dziedzinach gorseciarstwa. Mnie na długo przed przyjazdem interesowały gorsety oraz odzież modelująca. Czy ubrania, które zakładamy na co dzień mogą modelować sylwetkę? Okazuję się, że zdecydowanie tak, o ile wbudowany jest w nie gorset. Aby wziąć udział w tego typu specjalistycznych kursach trzeba mieć sporo doświadczenia w szyciu odzieży damskiej na miarę. Przez dwa tygodnie kursu konstruowałyśmy i modelowałyśmy suknię, która na stałe ma wbudowany gorset modelujący. Efekt takiego ubrania jest oszałamiający i niesie ogromne możliwości. Gorsetem można zredukować obwód talii od 4 do 20 cm w zależności od predyspozycji ciała. Pewnie na zdjęciu zupełnie nie będzie widać, że obwód mojej talii zmniejszył się aż o 7cm.

test alt text
test alt text

Żeby suknia czy inna kreacja wyglądały tak dobrze musi być wykonana z dbałością o każdy milimetr. Pobieranych jest precyzyjnie wiele miar z ciała klientki, na podstawie których powstaje konstrukcja makiety. W metodzie mojej pracy zawsze pojawia się etap przymiarki wersji próbnej odzieży. Pozwala mi to dokładnie przyjrzeć się efektom wstępnej pracy, a klientka ma okazję obejrzeć zamówione ubranie w próbnej tkaninie i nanieść ewentualne zmiany. W przypadku błękitnej sukni przymiarkę zrealizowała Irina osobiście. Nie jest możliwe by samodzielnie przeprowadzić przymiarkę. Tak jak fryzjer, krawiec z własnych usług musi skorzystać u konkurencji.

test alt text

Od dzisiaj, po pięknej podróży do wyjątkowo atrakcyjnego Petersburga, na dobre w mojej ofercie pojawia się usługa szycia gorsetów i odzieży modelującej. Ze względu na fakt, że nasze kobiece ciała różnią się między sobą zbyt mocno, polecam skorzystać z takiej usługi jednie na miarę. Dostępne gorsety w stałej sprzedaży przyjmują uniwersalne, uśrednione obwody, które w większości przypadków nie pasują na nasze ciała. Źle dobrany gorset powoduje dyskomfort i ból oraz może prowadzić do odgnieceń lub uszkodzeń ciała. Wkrótce przedstawię w szczegółach jak można zamówić taką suknię, gorset lub inną kreację z gorsetem modelującym oraz na czym polega sama redukcja obwodów. Opowiem jeszcze wiele razy jak wspaniałe są gorsety same w sobie, jako majstersztyk krawiectwa i przedmiot luksusowy. Mam nadzieję, że uda mi się zarazić Was podobną fascynacją. Więcej szczegółów z wyprawy do Petersburga oraz kulisy pracy możesz zobaczyć na instagarmie lub na facebooku. Pod #joannatworzy jest wszystko co łączy się z moją pracą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *